BURDUR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

           Hem tarihimizde hem de dünya tarihinde emsali olmayan bir kahramanlık destanı olan Çanakkale Zaferinin 107. yıl dönümünün onur ve gururunu yaşıyoruz. 

           Tarih boyunca birlik ve beraberliği ile birçok zorluğun üstesinden gelen, tarihe yön veren bir çok zafere imza atan aziz milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş, canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını canı ve kanı pahasına korumasını bilmiş, dünya tarihinden silinmeyecek büyük bir destan yazmıştır.

          Türk milletinin varlığını sürdürmek için mücadele verdiği Çanakkale Savaşı,  Türk askerinin imkânsızlıklar içerisinde, vatan sevgisi ve iman gücünü en üst safhada ortaya koyarak, düşmana "Çanakkale geçilmez " gerçeğini kabul ettirdiği savaştır.  

          Anadolu'nun sonsuza dek bir Türk yurdu olacağını tüm dünyaya duyuran 18 Mart Çanakkale Zaferi,  savaş meydanında süngüsünü imanının gücüyle birleştirerek korkusuzca çarpışan, çocuk denecek yaşta vatanı için canını hiçe sayarak şehit düşenlerin kahramanlık destanıdır.

          Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma gününün 107. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.

Şeker Evler Mahallesi Topraklık Caddesi No 6 15100 BURDUR - 02482331119 02482332289 02482331348 02482326293

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.