BURDUR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ BÜYÜK BİR COŞKU İLE KUTLANDI.

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ BÜYÜK BİR COŞKU İLE KUTLANDI.

24 Kasım Öğretmen Günü tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de törenlerle kutlandı.

Öğretmenler Günü kutlamaları çerçevesinde ilimizde ilk tören, saat 08.30'da Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk Anıtına İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nesrin KAKIRMAN tarafından çelenk sunulmasıyla başladı.

Törende, okul ve kurum yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler,  bayrak ve flamalar eşliğinde hazır bulundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, kutlama programı Necip Fazıl Kısakürek Konferans salonunda kutlama programı ile devam edildi.

Necip Fazıl Kısakürek Konferans Salonundaki kutlama programa Valimiz Sayın Ali ARSLANTAŞ ve protokol üyelerinin katılımları ile gerçekleştirildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan program Emekli Öğretmenimiz Sayın Mevlüt ŞİMŞEK'in konuşmaları, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nesrin KAKIRMAN'ın konuşmaları ve Valimiz Sayın Ali ARSLANTAŞ 'ın konuşmaları ile devam etti. Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER'in kutlama mesajının okunmasının ardından öğrencilerimiz tarafından şiir ve kompozisyonlar okundu. Aday öğretmenlerimizin yemin töreni ile devam eden programda öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan solo ve koro şarkıları seslendirildi. Yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesinin ardından Valimiz Sayın Ali ARSLANTAŞ tarafından 2022 yılında emekli olmuş öğretmenlerimize Hizmet Şeref Belgesi verildi.

Programa başta Valimiz Sayın Ali ARSLANTAŞ olmak üzere Garnizon ve Zırhlı Birlikler Eğitim Alay Komutanı Kd. Alb. Sayın Serdar Erkan ERGİL, Belediye Başkanı Sayın  Ali Orkun ERCENGİZ, Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Osman KARA, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Sayın Adem KORKMAZ, Vali Yardımcımız Sayın İbrahim ÖZKAN, Vali Yardımcısı V. Sayın Bahri GÖKALP, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Sayın Mustafa GÜDER, İl Emniyet Müdürü Sayın  Ümit BİTİRİK, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sayın Asım ERTİLAV, kurum müdürleri, siyasi parti ve STK temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Şeker Evler Mahallesi Topraklık Caddesi No 6 15100 BURDUR - 02482331119 02482332289 02482331348 02482326293

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.