BURDUR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Avrupa Mesleki Beceriler Haftası Projesi Kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz TarafındanMeslekî Eğitim Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Hizmet Binası Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Avrupa Mesleki Beceriler Haftası Projesi ve Meslekî Eğitim Tanıtma ve Yaygınlaştırma Projesi Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Hizmet Binası Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Burdur il Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından daha önceden hazırlanıp Yapılan etkinlik Bütün Meslek Dallarından  ve Devlet nezdinde Temsilcileri biraraya getirdi.
Avrupa Mesleki Beceriler Haftası Projesi Kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz TarafındanMeslekî Eğitim Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Hizmet Binası Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü İşyeri Tabanlı Mesleki Eğitim Daire Başkanı Süleyman AKGÜL, İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Salim OĞUZ, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf KEYİK, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan Vekili Nevruz GÖKÇÜOĞLU, Burdur Sanayi ve Teknoloji  İl Müdürü Mehmet YÖRÜK, Burdur Ticaret Borsası Başkanı Ömer Faruk GÜNDÜZALP, Oda ve Birlik Başkanları,  sektör ve işletme temsilcileri ile Mesleki Teknik Eğitim alanındaki okul ve kurum müdürlerimiz katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan program, İl Millî Eğitim Müdürü Vekilimiz Salim OĞUZ'un açılış konuşması ile devam etti.

MEB Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü İş Yeri Tabanlı Mesleki Eğitim Daire Başkanı Süleyman AKGÜL ise konuşmasında, "Millî Eğitim Bakanlığının mesleki eğitime büyük önem verdiğini ve bu kapsamda çok önemli çalışmaların hayata geçirdiğini belirterek, "09.12.2016 tarihinde 6764 sayılı Kanun ile Meslekî ve Teknik Eğitimin iyileştirilmesi amacıyla alınan düzenlemelerle 2023 Eğitim Vizyonu ile başlattığımız hedef ve eylemleri gerçekleştirmek üzere son 3 yıldır büyük bir gayretle çalışmalarımızı tamamladık. Bunun da meyvelerini almaya başladık. İş gücüne, çalışanlara ve gençlerimize büyük avantajlar sağlayan bu çalışmaları anlatmak ve faydalanıcı sayısını arttırmak üzere illerimizde siz değerli iş ve meslek insanları ile toplantılar yapmak ve birebir görüşmelerde bulunmak üzere sahaya çıktık. Mesleki Eğitimin alanının güçlendirilmesi 2023 Eğitim Vizyonu'nun en önemli hedefleri arasında yer almaktadır. Bu kapsamda mesleki eğitim merkezlerinin altyapısının güçlendirilmesine ve mesleğin uygulayarak öğrenilmesi konusuna büyük önem verilmektedir. Öğrencilerimizin özlük hakları, diplomalar, işletmelere teşvik gibi kısa, orta ve uzun vadede ülkemizin istihdam sorununa çözüm olacak ve üretimden sanayiye yansımalarını her alanda göreceğimiz birçok yenilikler gerçekleştirdik. Mesleki Eğitim alanında gerçekleştirdiğimiz yenilikleri Meslekî Eğitim Tanıtma ve Yaygınlaştırma Projesi (METYAP) ile tüm Türkiye genelinde tanıtmak amacıyla bugün de Burdur'da  bulunuyoruz. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu, UNICEF  ile bakanlık olarak bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ahilik kültürümüzde önemli bir yere sahip olan ahilik sistemi bu çalışmada en önemli çıkış noktamızdır. Yapacağımız çalışmaları projelendirerek  kurgumuzu bu şekilde yaparak yeni çıraklık sistemi diyebileceğimiz bir sistemi ve bu kapsamda METYAP projesini ortaya koyduk. Bu proje ve inşallah bugünkü tanıtım ve bilgilendirme toplantımız Burdur'a  ve ülkemize hayırlara vesile olur. " dedi.   

Kurum- kuruluş yöneticileri, sektör ve işyeri temsilcilerinden gelen soruların cevaplanması, görüş ve önerilerin alınması ile toplantı sona erdi.                         

 

09-03-202209-03-202209-03-202209-03-202209-03-202209-03-202209-03-202209-03-202209-03-2022

Şeker Evler Mahallesi Topraklık Caddesi No 6 15100 BURDUR - 02482331119 02482332289 02482331348 02482326293

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.