DRAMA ATÖLYESİ'NDE HACİVAT VE KARAGÖZ KUKLA OYUNU ATÖLYE ÇALIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
Kurumumuzca yürütülen Batı Akdeniz Kalkınma Ajansınca desteklenen SOGEP projemiz "Burdur'da Üretken Bir Nesil Yetişiyor" ile Yeşilova Akçaköy Ortaokuluna Drama atölyesi kurulmuştur. 09 Mayıs 2024 Perşembe günü projemizde danışmanlık yapan Kukla Tiyatro ve Drama Uzmanı Yaşar BAŞKAL , Akçaköy Ortaokulu ve "Çevre okulların kurulan atölyeleri kullanmasına" yönelik proje faaliyeti ile misafir okul Dereköy İlkokulu tüm öğrencilerine "Hacivat ve Karagöz Kukla Oyunu " atölye çalışmaları gerçekleştirmiştir. 3 ayrı grup olarak yapılan atölyelere toplam 82 öğrenci katılmıştır. Öğrenciler atölye sonunda doğaçlama kukla oyunları sergilemişlerdir.