BURDUR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde Bütünleştirme Zirvesi Bildiri Kitabı

Eğitimde Bütünleştirme Zirvesi Bildiri Kitabı

BEGEP; Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından 2014-2020 Dönemi Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı ile fonlanan ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün operasyon faydalanıcısı olduğu bir teknik yardım projesidir. BEGEP'in hedefi ülkemizdeki kaynaştırma/bütünleştirme uygulamalarının kalitesini arttırarak tüm öğrencilerin topluma entegrasyonunu sağlamaktır. Mehmet Uzal Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Yağmur İrem COŞGUN ve Alpaslan Ali Can Bilim Sanat Merkezi Psikolojik Danışmanı/Rehber Öğretmeni Dursun AYKUL danışmanlığında araştırma çalışması doğrultusunda yazılan "Değerlerimizin Işığında Çocuk Hakları Eğitimi" tam metin bildiri, ISBN'li Eğitimde Bütünleştirme Zirvesi bildiri kitabında yayımlandı.

Bildiride çocukların sahip olduğu haklar konusunda atölye çalışmaları ile öğrencilerin, eğitim faaliyetleri ile öğretmen, öğrenci ve ebeveynlerin bu konudaki bilinç düzeylerinin arttırılmasını sağlamak amacı üzerinde durulmuştur. 

 

Eğitimde Bütünleştirme Zirvesi bildiri kitabına ulaşmak için;

 

https://begep.org/egitimdebutunlestirmezirvesi/L

Şeker Evler Mahallesi Topraklık Caddesi No 6 15100 BURDUR - 02482331119 02482332289 02482331348 02482326293

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.