Etkileşimli Dil Sınıfları Yaygınlaştırılıyor
![Etkileşimli Dil Sınıfları Yaygınlaştırılıyor](/meb_iys_dosyalar/2018_11/09202655_IMG-20181109-WA0018.jpg)
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ve Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde geçen yıl bir okulda pilot proje olarak başlatılan ´Etkileşimli Dil Sınıfı Projesi´ yaygınlaştırılacaktır.
Türkiye Yardımsevenler Derneği İlk ve Ortaokulunda geçen yıl başlatılan ´Etkileşimli Dil Sınıfı Projesi´ bu yıl Bahçelievler Şehit Sıtkı Kara İlkokulu, Altın Terim Solmaz İlkokulu, Türk Hava Kurumu Ortaokulu, Şeker İmam Hatip Ortaokulu, Şehit Akif Altay Ortaokulu´nda da uygulanacaktır. Projeyle okullardaki İngilizce öğretmenleri ve MAKÜ Eğitim Fakültesi´nde öğrenim gören yabancı öğrencilerin 8 hafta süreyle İngilizce derslerine birlikte sürdürmeleri planmaktadır. Projenin yaygınlaştırılması için İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram ve MAKÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Sibel Karakelle arasında protokol imzalandı.