BURDUR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
GençBizz Lise Girişimcilik Programı Burdur Raporu Yayınlandı
2021 ? 2022 Eğitim Öğretim dönemi Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı ve Genç Başarı Eğitim Vakfı ile Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde 33 Öğretmene Mentörlük Eğitimi'ni gerçekleştirdik. Öğretmen Eğitiminin ardından programın 1. aşaması kapsamında öğrencilere okullarda program tanıtımı yapılarak gönüllü olan öğrencilerin başvurusu alınmıştır. 10 okulda 13 öğretmen ve 115 öğrencinin katılımıyla 15 GençBizz şirketi kuruldu. Program kapsamında 115 öğrenci online eğitimleri tamamlayarak iş fikri geliştirme çalışmalarını yürütmüştür. BURDUR USO ANADOLU LİSESİ RIFAT ALTINTAŞ ALFA YÖRESEL ÜRÜNLER ,ERCAN AKIN FEN LİSESİ SÜLEYMAN SÖNMEZ Auryn ,GÖLHİSAR ALİYA İZZETBEGOVİÇ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ İRFAN DİNÇER fuerte , YEŞİLOVA ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ CANAN ÖZTÜRK Maldivler Çeyrek Finale kalırken, ERCAN AKIN FEN LİSESİ SÜLEYMAN SÖNMEZ Auryn ile finalist olarak Burdur'u ülke çapında temsil etti. Program sonunda 2021-2022 Eğitim döneminde Burdur'da 11 öğrencimiz onları üniversite tercihlerinde, kariyer hedefleri ve iş dünyasında öne çıkaracak, toplam 30 ülkede geçerli Uluslararası Girişimcilik Yetkinlikleri Sertifikasına (ESP) sahip oldu. ESP sertifikası ile beraber öğrencilerimiz; gerçek bir girişimcilik deneyimi yaşadığını ve bir iş kurmak veya başarılı bir şekilde istihdam edilmek için gerekli bilgi, beceri ve yeterliliklere sahip olduğunu kanıtladılar.Katkıları ve başarılarından dolayı öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyoruz.![GençBizz Lise Girişimcilik Programı Burdur Raporu Yayınlandı](/meb_iys_dosyalar/2022_03/29110010_67403149_10156212246537750_3118031486779916288_n.jpg)