BURDUR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
GERİ DÖNÜŞÜME BÜYÜK DESTEK
Milli Eğitim Bakanlığımızın, ülkemiz kaynaklarının daha verimli bir şekilde kullanılması ve öğrencilerde çevre bilinci ve duyarlılığının oluşturmak amacıyla hayata geçirdiği Sıfır Atık Projesine destek olmak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından çalışma başlatıldı. 2021 yılında ilimiz Merkez ve İlçelerdeki okul ve kurumlarımız aracılığı ile 72 ton kullanılmış ders kitapları, defter ve atık kağıtlar toplanarak karşılığında okul kütüphanelerimize kazandırılmak üzere 3 bin 500 adet kitap satın alındı. Satın alınan kitaplar okul kütüphanelerimizin raflarındaki yerlerini alarak öğrencilerimizin istifadesine sunuldu.![GERİ DÖNÜŞÜME BÜYÜK DESTEK](/meb_iys_dosyalar/2022_03/18100752_photo_2022-03-18_10-06-42.jpg)