BURDUR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
GİRİŞİMCİLİK YETENEKLERİNİ ARTTIR VE GERÇEK ZAMANLI ŞİRKET DENEYİMİ YAŞA!
GençBizz Lise Girişimcilik Programı kapsamında ayrı ayrı 31 okuldan katılan öğretmenler Genç Başarı Vakfı ve Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile verilen "GençBizz Öğretmen Eğitimi" basamağı 17 Ekim 2022 Pazartesi Saat 19.00'da verilen çevrim içi eğitimle tamamlandı. GençBizz Lise Girişimcilik Programı ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlükleri Protokolleri ile uygulanmaktadır. Dünya'da 50 yılı aşkın süredir 123 ülkede uygulanmaktadır. Avrupa Birliği «Hayat Boyu Öğrenme Programı» ve «AB İşletmeler Genel Müdürlüğünce resmen tanınmıştır. GençBizz Lise Girişimcilik Programı; 14-18 yaş grubu lise öğrencilerinin rehber öğretmenleri ve iş dünyası gönüllü mentorları eşliğinde bir eğitim döneminde girişimcilik becerilerini yaşayarak öğrendiği bir ekonomik eğitim programıdır. Programda "Mentor" İş dünyası gönüllülerini ifade eder, Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından şirketlere atanır. GençBizz Lise Girişimcilik Programı kapsamında bir araya gelen öğrenciler, iş fikri geliştirmek üzere çevrimdışı eğitimler alacaklardır. Geliştirilecek iş fikrinin bir ihtiyaç ve sorunu çözmek üzere tasarlanması beklenmektedir. Program 4 adımdan oluşmaktadır: 1.Adım: GençBizz Öğretmen Eğitimi GençBizz Öğretmen eğitimine katılarak program detayları hakkında bilgi almak, 2.Adım: Öğrenci Daveti Öğrencilerinizi programa davet ederek şirket mimarı atamasını gerçekleştirmek, 3.Adım: Öğretmen Gelişim Programı Öğretmen Gelişim Programı'na katılarak yetkinliklerinizi geliştirmek, 4.Adım: Girişimci Okul (TES) Ödülü Başvurusu JA Europe tarafından seçilen yılın girişimci okulu olmak için başvurmaktır. Program kapsamında kurulan girişimler raporlama faaliyetlerini tamamlayarak şirket tasfiyelerini/kapanışlarını gerçekleştireceklerdir. Tasfiye işlemlerini başarı ile tamamlayan GençBizz Şirket üyeleri mezuniyet belgesi alarak programı bitirmektedir. Mezuniyet Belgesi alan öğrenciler Uluslararası Girişimcilik Yetkinlikleri (ESP) Sertifika Sınavına girme hakkı kazanmaktadır![GİRİŞİMCİLİK YETENEKLERİNİ ARTTIR VE GERÇEK ZAMANLI ŞİRKET DENEYİMİ YAŞA!](/meb_iys_dosyalar/2022_10/24101614_WhatsApp_Image_2022-10-24_at_10.13.29.jpg)