BURDUR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Emre ÇAY' ın Göreve Başlama Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürü Emre ÇAY' ın Göreve Başlama Mesajı

Her ilk bir umuda gebedir. Burdur İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevime başladığım bu ilk gün; öğrenciliğim, öğretmenliğim, okul yöneticiliğim, ilçe milli eğitim müdürlüğümdeki ilk gün gibi heyecan verici. Temenni ediyorum ki bu ilk ve heyecan;  güller, göller, gönüller diyarı bu kadim şehre bir katre katkı ve umut olur.

Eğitim, toplumların gelişmişlik düzeyini belirler. Bundandır ki müreffeh milletler yatırımlarını eğitime yapmışlardır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hedef gösterdiği; muasır medeniyetlerin üzerine çıkmanın yegane zorunluluğu eğitime verilecek değerdir.  Bu anlamda tüm paydaşlarımız ile ilimizde eğitimin kalitesini artırmaya yönelik çalışmalar ve etkili iletişim artarak devam edecektir.

İlimiz gerek fiziki alt yapısı, gerek, akademik kadrosu gerekse diğer paydaşları ile eğitimde marka değer olmaya hazır durumdadır. Bakanlığımızın Eğitim Vizyon 2023 hedefleri doğrultusunda, taviz vermeksizin gerekli tüm adımlar atılacak, eğitim kurumlarımız eğitimin her boyut ve aşamasında söz konusu hedefleri misyon haline getirecektir. Böylelikle geçmişte olduğu gibi gelecekte de bu güzel şehrimiz akademik başarıları, ürettiği ulusal ve uluslar arası projeleri ile hak ettiği yerlere gelecektir.

Kültür kenti ilimizde, akademik başarıda olduğu gibi sanatta ve sporda da Eğitim Vizyon 2023 çerçevesinde gerekli tüm eğitsel çalışmalar artarak sürecektir. Bu bağlamda eğitim kurumlarımız, öğrencilerimizin kendilerini ifade edebileceği alan çeşitliği sağlayacaktır. Bu sayede geleceğe umutla bakan, özgüveni yüksek medeniyetin gerektirdiği bilgi ve beceri donanımına sahip; aynı zamanda milli ve kültürel değerlerinin farkında bireyler yetiştirmeye devam edecektir.

İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un şehri Burdur'a hizmet etme onuruna nail olduğum için bahtiyarım. İnanıyorum ki istikbalimizin teminatı yavrularımızın, gençlerimizin yarınlara en iyi şekilde hazırlanması için tüm kurum ve birimlerimizle durmaksızın gayret göstereceğiz. Bu vesile ile bizlerden önce bu kente ve bu kentin kıymetli insanlarına bu minvalde hizmet etmiş eğitim yöneticilerine teşekkür ediyorum.

Görevime başladığım bu ilk günden itibaren desteklerini esirgemeyeceklerine inandığım başta Sayın Valimize şükranlarımı arz ediyorum. Değerli eğitim yöneticilerimize, çocuklarımızın yetiştirilmesinde fedakarca çalışan çok değerli öğretmenlerimize,  bizler en değerli varlıklarını emanet eden kıymetli velilerimize, eğitim kurumlarında görev yapan her kademedeki görevlilerimize ve ilimizde eğitimin gelişmesinde önem arz eden tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Allah'tan, bizlere bu aziz millete layığı ile hizmet etme şerefini; saygı, sevgi, hoşgörü, birlik ve beraberlik içerisinde bir aile sıcaklığı ve huzuru ile nice başarılara erişmeyi temenni ve niyaz ediyorum.

 

Emre ÇAY             

Burdur İl Millî Eğitim Müdürü

Şeker Evler Mahallesi Topraklık Caddesi No 6 15100 BURDUR - 02482331119 02482332289 02482331348 02482326293

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.