BURDUR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN NESRİN KAKIRMAN'IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN NESRİN KAKIRMAN'IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

            Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Millet Mektepleri Başöğretmenliği ünvanının verildiği bu anlamlı günde; ülkemizin dört bir yanında vazifelerini hakkıyla ifa eden, her şartta vicdanıyla yol alan, şefkatiyle güven veren her bir meslektaşıma teşekkür ediyor, Öğretmenler Gününü en içten duygularımla kutluyorum.

             Medeniyet ve kültürümüzü inşa etmek, nesillerimizi yetiştirmek gibi sorumluluğu ağır ve başka hiçbir meslekle kıyaslanamayacak kadar kutsal bir mesleğe sahip olan öğretmenlerimiz eğitim sistemimizin en asli unsurunu oluşturmaktadır.

             Değerli Meslektaşlarım;

             Millî varlığımıza ve geleceğin inşasına her zaman olduğu gibi bugün de öncülük etmektesiniz.

             Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Eserinin üzerinde imzası olmayan yegâne sanatkâr öğretmendir ." sözünün muhatabı sizler, çocuklarımızı her türlü bilgi ve beceri ile donatan, ülkemizi gelecekte yeni ufuklara taşıyan, ihtiyaç halinde ülkemiz ve vatandaşlarımız için her türlü fedakarlığı yapmaktan geri durmayan kutsal bir mesleğin mensuplarısınız. Sizler sayesinde, güçlü Türkiye için güçlü nesiller yetişecek ve bu nesiller ile birliğimizi, dirliğimizi, varlığımızı ilelebet sürdüreceğiz.

             Bu duygu ve düşüncelerle, emekli öğretmenlerimize sağlık ve huzur dolu günler diliyor, şehit olmuş ve ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Şeker Evler Mahallesi Topraklık Caddesi No 6 15100 BURDUR - 02482331119 02482332289 02482331348 02482326293

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.