BURDUR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Mahmut BAYRAM´ın Eğitim-Öğretim Yılı Sonu Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Mahmut BAYRAM´ın Eğitim-Öğretim Yılı Sonu Mesajı

2015-2016  Eğitim Öğretim Yılı bugün sona eriyor. Burdur’da 268 okulumuzda 43.511 öğrencimiz karne heyecanı içerisindeler, 3.344 öğretmenimizde öğrencilerinden ayrılacaklar. Öğrencilerimiz, yoğun bir okul dönemi sonunda tatile girecekler. Bu tatil öğrencilerimizin dinlenmeleri, kendilerine zaman ayırmaları, daha fazla kitap okumaları, sevdikleriyle birlikte zaman geçirmeleri için önemli bir fırsat olacaktır.

Yarınlarımız Olan Sevgili Öğrencilerimiz,

Eğitim öğretimde bir yılı daha tamamlayarak karnelerinizi alıyorsunuz. Okul dönemi boyunca gösterdiğiniz gayretlerinizden dolayı sizleri içtenlikle kutluyorum. Karnenizdeki sonuç ne olursa olsun; kendinize güven duyarak daima başarabileceğinize dair umudunuzu hiç yitirmeyin. 3 aylık uzun bir tatile gireceksiniz. Sadece televizyon ve bilgisayar karşısında zaman geçirerek kendinizi dinlendirmiş olmazsınız. Ailenize, akrabalarınıza, arkadaşlarınıza ve kendinize zaman ayırarak tatili daha faydalı geçirebilirsiniz. Tatilinizde dinlenmekle ilgili planlar yaparken öğrendiğiniz bilgilerin unutulmaması için eksikliklerinizi tamamlamalı, sosyal ve sportif faaliyetler yapmalı ve düzenli kitap okumayı ihmal etmemelisiniz.

Değerli Anne ve Babalar,

Karnelerde yer alan notlar hangi düzeyde olursa olsun, çocuklarınızın düşünce ve isteklerini dinleyerek hoşgörü, sevgi ve sabırla bunları değerlendirdiğinizde sizi ve çocuklarınızı mutlu edecek sonuca daha kolay ulaştığınızı göreceksiniz. Çocuklarınızla yakından ilgilenerek onlara gereken desteği ve güveni verdiğiniz ölçüde onların daha başarılı olacaklarını rahatlıkla görebiliriz. Tatili çocuklarınızla daha fazla vakit geçirmek, onlarla sohbet etmek, duygu ve düşüncelerinizi paylaşmak için iyi bir fırsat olarak değerlendirebilirsiniz.

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım,

Eğitim camiamız içerisinde en büyük pay ve başarı size aittir. Bir yıl boyunca bazen kendinizden, bazen de ailenizden fedakârlıklar göstererek çocuklarımızın eğitimine önemli katkılar sağladınız. Sorumluluk bilinci ve büyük özveriyle gerçekleştirdiğiniz çalışmalar sebebiyle sizleri tebrik ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; “Eğitim Kenti BURDUR” ve "Eğitimin Başkenti BURDUR" sloganıyla yola çıktığımız bu süreçte ilimiz eğitimine katkıda bulunan başta Valimiz olmak üzere kaymakamlara, ilçe milli eğitim müdürleri ile il, ilçe milli eğitim müdürlükleri yönetici ve personeline, okullardaki tüm yönetici ve öğretmenlerimize, en büyük yardımcılarımız arasında yer alan okul aile birliği yönetici ve üyelerine, velilerimize teşekkür ediyor; çocuklarımızın tatili sağlık, mutluluk ve huzuriçinde geçirmelerini temenni ediyorum.

 

 Mahmut BAYRAM 

Milli Eğitim Müdürü

Şeker Evler Mahallesi Topraklık Caddesi No 6 15100 BURDUR - 02482331119 02482332289 02482331348 02482326293

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.