BURDUR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Norm Kadro Fazlası Öğretmen Tespiti

İlgi : a) Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği

 

 

İlimizdeki norm kadro fazlası öğretmenlerin ilgi (a) yönetmeliğin 41. Maddesi gereğince il genelinde norm kadro açığı bulunan eğitim kurumlarına atamalarının yapılması planlanmaktadır. 

 

Yapılacak işleme esas olmak üzere ilimizdeki eğitim kurumlarının branşlara göre ihtiyaç listesi ve norm kadro fazlası olan eğitim kurumlarının listesi ekte gönderilmiştir. Eğitim kurumları ekteki listeye göre kurumlarının bilgilerini kontrol edeceklerdir.

 

Norm kadro fazlası öğretmeni olan kurumlar, aşağıdaki açıklamalar doğrultusunda fazla olan öğretmenleri ilçe millî eğitim müdürlüklerinin denetiminde tespit edeceklerdir. İlgili öğretmenlerin hizmet puanları 22.12.2014 tarihi esas alınarak hesaplanacaktır.

 

İlgi yönetmeliğin 41.3. maddesinde “Herhangi bir nedenle istihdam alanı daralan öğretmenler ile görevli oldukları eğitim kurumlarında norm kadro esasları çerçevesinde öğretmen norm kadro sayısının azalması üzerine hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacak değerlendirme sonucunda hizmet puanı en az olandan başlamak üzere norm kadro fazlası olarak belirlenir.” denilmektedir.

Ancak, Okul/kurumda norm açığı yokken ihtiyaç fazlası olarak atanan öğretmenlerin normdaki öğretmenlerle hizmet puanı üstünlüğüne göre sıralamaya alınmaması gerekmektedir.

Örnek :

A İlkokulunda sınıf öğretmeni normu 5, mevcudu da 5 iken, ihtiyaç fazlası olarak bir öğretmenin bu okula 6. öğretmen olarak atanması halinde, ihtiyaç fazlası olarak atanan bu öğretmenin hizmet puanı okuldaki diğer öğretmenlerden yüksek bile olsa, norm kadro fazlası olarak belirlenmesi gerekmektedir.

 

Ancak, ihtiyaç fazlası öğretmenin atandığı tarihten sonra okulun normunun 6 ya yükselmesi halinde ihtiyaç fazlası öğretmen normun içine girecektir. Okulun normunun daha sonra tekrar 5 e düşmesi halinde ise bu okuldaki öğretmenlerin tamamı hizmet puanına göre değerlendirilecektir.

 

Norm kadro fazlası öğretmeni olan kurumlar ekteki listeyi doldurarak 22.12.2014 Pazartesi günü mesai bitimine  kadar Müdürlüğümüzün atama15@meb.gov.tr e-posta adresine göndermeleri ve öğretmenlere imza karşılığında duyurulması hususunda;.

 

 

Not: İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı okul ve kurumlar, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir bütün halinde listeyi doldurup göndermesi gerekmektedir.

 

Ek Dosyayı tıklayınız

Şeker Evler Mahallesi Topraklık Caddesi No 6 15100 BURDUR - 02482331119 02482332289 02482331348 02482326293

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.