BURDUR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OECD Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı (PİSA)

OECD Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı (PİSA)

OECD Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı (PİSA) 2015 Nihai Uygulama çalışmaları kapsamında İlimiz Bucak ilçesi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine test uygulama ve anket çalışması yapılmıştır. Çalışmayı Bakanlık Yetkilisi Suat ÖZLÜ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Süleyman ÇAKICI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdoğan DİNÇ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mikdat ÇAM ve Okul Müdürü Vedat UYSAL yerinde izlemişlerdir.

 

Emeği geçen Müdürlerimize, idarecilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

PİSA Nedir?

Açılımı “Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı” olan PISA, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) tarafından üçer yıllık dönemler hâlinde, 15 yaş grubundaki öğrencilerin kazanmış oldukları bilgi ve becerileri değerlendiren bir araştırma projesidir.

PISA Projesi’nin amacı nedir?
PISA’nın temel amacı, gençlerimizi daha iyi tanımak; onların öğrenme isteklerini, derslerdeki performanslarını ve öğrenme ortamları ile ilgili tercihlerini daha açık bir biçimde ortaya koymaktır.

PISA Projesi neyi ölçmektedir?
PISA Projesi’nde zorunlu eğitimin sonunda örgün eğitime devam eden 15 yaş grubundaki öğrencilerin; Matematik okuryazarlığı, Fen Bilimleri okuryazarlığı ve Okuma Becerileri konu alanlarının dışında, öğrencilerin motivasyonları, kendileri hakkındaki görüşleri, öğrenme biçimleri, okul ortamları ve aileleri ile ilgili veriler toplanmaktadır.

Şeker Evler Mahallesi Topraklık Caddesi No 6 15100 BURDUR - 02482331119 02482332289 02482331348 02482326293

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.